MEAN WELL 24V dc Input DIN Rail Buffer Module DBUF40-24
Product Type
Buffer Module
Current
4A
Output Voltage
22V dc
Input Voltage
24V dc
Mount Type
DIN Rail
Backup Time
25s
Length
125.2mm
Depth
114.9mm
Standards/Approvals
Width
63mm
Series
DBUF40-24
Country of Origin
China
Stock information temporarily unavailable.
sticker-462
Product Type
Buffer Module
Current
4A
Output Voltage
22V dc
Input Voltage
24V dc
Mount Type
DIN Rail
Backup Time
25s
Length
125.2mm
Depth
114.9mm
Standards/Approvals
Width
63mm