TE Connectivity THS253R3J 5 %
brand-logo
View all in Chassis Mount Resistors
Technical Document
Specifications
Packaging
Tray
Tolerance
5 %
Temperature Coefficient
�50 ppm/�C
Country of Origin
India
Product details
25W Aluminium housed wirewound power resistors - THS25 Series
Click here to find out more
You may be interested in
RS PRO, 3.3 Ω 25 W Wirewound Chassis Mount Resistor ±5 %
Stock information temporarily unavailable.
TE Connectivity THS253R3J 5 %
Select packaging type
sticker-462
TE Connectivity THS253R3J 5 %
Select packaging type
sticker-462
QuantityUnit price
Click here to find out more
You may be interested in
Technical Document
Specifications
Packaging
Tray
Tolerance
5 %
Temperature Coefficient
�50 ppm/�C
Country of Origin
India
Product details