TE Connectivity HSA504R7J
RS Stock No.: 720-5215Brand: TE ConnectivityManufacturers Part No.: HSA504R7J
brand-logo
View all in Chassis Mount Resistors
Technical Document
Specifications
Packaging
Tray
Temperature Coefficient
�50 ppm/�C
Country of Origin
India
Product details
50W Aluminium housed wirewound resistor, HSA Series
Braking resistor
Balancing resistor
Capacitor charging & discharging
Crowbar
Filter
Electrical Machinery general use
Click here to find out more
You may be interested in
RS PRO, 4.7 Ω 50 W Wirewound Chassis Mount Resistor ±5 %
Stock information temporarily unavailable.
TE Connectivity HSA504R7J
Select packaging type
sticker-462
TE Connectivity HSA504R7J
Select packaging type
sticker-462
QuantityUnit price
Click here to find out more
You may be interested in
Technical Document
Specifications
Packaging
Tray
Temperature Coefficient
�50 ppm/�C
Country of Origin
India
Product details
Braking resistor
Balancing resistor
Crowbar
Filter