Phoenix Contact PLC-OSC- 12DC/300DC/1 Solid State Interface Relay 12V dc, 300 V dc DIN Rail Screw
RS Stock No.: 801-7889Brand: Phoenix ContactManufacturers Part No.: 2980665
brand-logo
View all in Solid State Interface Relays
Technical Document
Specifications
Mounting Type
DIN Rail
Terminal Type
Screw
Series
PLC-OSC- 12DC/300DC/1
Height
80mm
Manufacturer Part No.
Country of Origin
Germany
Product details
Phoenix Contact PLC-OSC Series
Click here to find out more
Stock information temporarily unavailable.
sticker-462
Specifications
Mounting Type
DIN Rail
Terminal Type
Screw
Series
PLC-OSC- 12DC/300DC/1
Height
80mm