Panasonic 680 μF Capacitor 50 V dc, Radial, Through Hole - EEUFR1H681L Radial Lead
Capacitance
680μF
Product Type
Capacitor
Mount Type
Radial, Through Hole
Height
30mm
Length
30mm
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
5mm
Lifetime
10000 h
Standards/Approvals
RoHS
Leakage Current
340μA
Tolerance
±20 %
Series
FR
Dissipation Factor
8%
Product details
FR Series 35 V to 63 V
Click here to find out more
You may be interested in
Stock information temporarily unavailable.
sticker-462
Click here to find out more
You may be interested in
Capacitance
680μF
Product Type
Capacitor
Mount Type
Radial, Through Hole
Height
30mm
Length
30mm
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
5mm
Lifetime
10000 h
Standards/Approvals
RoHS
Leakage Current
340μA
Tolerance
±20 %
Series
FR
Dissipation Factor
8%
Product details
FR Series 35 V to 63 V