Panasonic 220 μF Capacitor 10 V dc, Surface Mount Solder - EEEFPA221XAP 900
RS Stock No.: 176-3753Brand: PanasonicManufacturers Part No.: EEEFPA221XAP
Capacitance
220μF
Height
7.7mm
Length
7.7mm
Package/Case
900
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lifetime
1000 h
Tolerance ±
20%
Ripple Current
600mA
Series
FP
Dissipation Factor
0.19%
sticker-462
Specifications
Capacitance
220μF
Height
7.7mm
Length
7.7mm
Package/Case
900
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lifetime
1000 h
Tolerance ±
20%
Ripple Current
600mA
Series
FP
Dissipation Factor
0.19%