Panasonic 33 μF Capacitor 25 V dc, Surface Mount Solder - EEEFK1E330P 1000
RS Stock No.: 708-3415Brand: PanasonicManufacturers Part No.: EEEFK1E330P
Capacitance
33μF
Product Type
Capacitor
Packaging
Carrier Tape
Polarity
Polar
Height
5.8mm
Length
7.8mm
Package/Case
1000
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
105°C
RoHS
Equivalent Series Resistance ESR
360mΩ
Series
FK SMD
Tolerance ±
20%
Ripple Current
240mA
Leakage Current
3μA
Dissipation Factor
0.14%
Product details
FK Series
Product features:
Applications:
Approvals
AEC-Q200 qualified
Select packaging type
sticker-462
Capacitance
33μF
Product Type
Capacitor
Mount Type
Packaging
Carrier Tape
Polarity
Polar
Height
5.8mm
Length
7.8mm
Package/Case
1000
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
105°C
RoHS
360mΩ
Series
FK SMD
Tolerance ±
20%
Ripple Current
240mA
Leakage Current
3μA
Dissipation Factor
0.14%