Panasonic 22 μF Aluminium Electrolytic Capacitor 50V, Surface Mount Solder - ECA1HM220I Taping
RS Stock No.: 781-614Brand: PanasonicManufacturers Part No.: ECA1HM220I
Capacitance
22μF
Product Type
Aluminium Electrolytic Capacitor
Voltage
50V
Construction
Mount Type
Surface Mount
Packaging
Taping
Polarity
Polar
Height
5mm
Length
11mm
Package/Case
Taping
Minimum Operating Temperature
-40°C
Diameter
5mm
Termination Type
Solder
Pin Count
2
Maximum Operating Temperature
85°C
Lifetime
2000 h
Standards/Approvals
RoHS
Tolerance ±
20%
Ripple Current
100mArms
Series
M-A
Automotive Standard
No
Dissipation Factor
0.12%
Country of Origin
Malaysia
QuantityUnit pricePer Pack
Specifications
Capacitance
22μF
Product Type
Voltage
50V
Construction
Mount Type
Surface Mount
Packaging
Polarity
Polar
Height
5mm
Length
11mm
Package/Case
Minimum Operating Temperature
-40°C
Diameter
5mm
Termination Type
Solder
Pin Count
2
Maximum Operating Temperature
85°C
Lifetime
2000 h
Standards/Approvals
RoHS
Tolerance ±
20%
Ripple Current
100mArms
Series
M-A
Automotive Standard
No
Dissipation Factor
0.12%