onsemi NCV8450ASTT3G Self-Protected High Side Driver High Side Driver 4-Pin SOT-223
RS Stock No.: 186-9940Brand: onsemiManufacturers Part No.: NCV8450ASTT3G
brand-logo
View all in Peripheral Controller Chips
Technical Document
Specifications
Brand
onsemi
Peripheral Type
High Side Driver
Product Type
Self-Protected High Side Driver
Mount Type
Surface
Package Type
SOT-223
Pin Count
4
Minimum Supply Voltage
4.5V
Maximum Supply Voltage
45V
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximum Operating Temperature
150°C
Length
6.7mm
Height
1.75mm
Standards/Approvals
RoHS
Series
NCV8450
Automotive Standard
AEC-Q101
Click here to find out more
Stock information temporarily unavailable.
Select packaging type
sticker-462
Select packaging type
sticker-462
QuantityUnit pricePer Pack
Specifications
Brand
onsemi
Peripheral Type
High Side Driver
Product Type
Mount Type
Surface
Package Type
SOT-223
Pin Count
4
Minimum Supply Voltage
4.5V
Maximum Supply Voltage
45V
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximum Operating Temperature
150°C
Length
6.7mm
Height
1.75mm